Нечаївка

Неділя, 05.01.2025, 19:17

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Господарство | Реєстрація | Вхід

Господарство

Основною виробничою галуззю місцевості є сільське господарство. Агрокліматичні умови півночі українського Степу сприятливі для вирощування більшості сільськогосподарських культур. Основними є озима пшениця, ярий ячмінь, соняшник. Озима пшениця за сприятливих умов має урожайність до 60 цнт/га, в окремі роки – до 90 цнт/га. Середня урожайність по пару 45 цнт/га, по непарових попередниках – 30 цнт/га. Серед несприятливих чинників, що можуть суттєво пошкодити посіви або знизити урожайність – суха осінь, яка затримує початок вегетації рослин, морозні безсніжні зими, які призводять до вимерзання посівів, утворення льодяної кірки на полях, мишовидні гризуни та комахи-шкідники (клоп-черепашка, трипси тощо). Вирощування озимого ячменю утруднено тими ж несприятливими чинниками, досить часто посіви повністю вимерзають. Ярий ячмінь за середньої урожайності 25 цнт/га при дотриманні сучасних агротехнологій може дати урожай до 50 цнт/га.
В даній місцевості свого часу вирощувались (і вирощуються дотепер) та мали добрі врожаї - просо, озимий та ярий ріпак, сорго, гречка, коріандр, цукровий та кормовий буряк, кукурудза, соя, гірчиця, кормові культури – люцерна, еспарцет, баштанні культури та городина – цибуля, картопля, помідори, морква, редиска, огірки. Основним чинником, що може суттєво вплинути на розвиток рослин та урожайність – недостатнє зволоження, оскільки в окремі роки можливі засухи, тому для отримання добрих результатів необхідно використовувати районовані сорти, що добре переносять місцеві умови та передбачити можливість зрошення з місцевих джерел (водосховищ).
Садові культури представлено яблунями, грушами, вишнями, черешнями, абрикосами, волоськими горіхами. Вирощуються також виноград, малина, агрус, суниці, смородина.
У тваринництві основним є молочне та м'ясне скотарство (українська червона порода великої рогатої худоби), свинарство, птахівництво (кури, качки та гуси, індики), свого часу поширено було вівчарство. У місцевих водоймищах поширено напівпромислове вирощування риби – сазан, карась, товстолобик, білий амур.
Територія, в силу свого розміщення в межах Українського кристалічного щита, має достатні запаси будівельних матеріалів – бутового каменю, жорстви, яка є основним матеріалом при будівництві місцевих шосейних доріг, глини (свого часу тут було виробництво цегли), каоліну (білої глини), поблизу є запаси піску. Видобуток проводиться відкритим способом – в кар'єрах. Переспективним є видобування червоного граніту (облицьовувальний матеріал), проведено підготовчі роботи на родовищі поблизу р.Сугоклеї. Геоморфологія регіону також свідчить про можливість знаходження покладів уранових руд та золота

Сьогоднішній день

Календар

«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Новини України

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22